☰ Menu Prawe Menu ☰
Tarczyn

Piątek 20.05.2022

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła

Szanowny Mieszkańcu gminy Tarczyn!

Burmistrz  Tarczyna informuje o rozpoczęciu przeprowadzania obowiązkowej inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie gminy.

W związku z potrzebą działań na rzecz ochrony powietrza i ochrony zdrowia mieszkańców, wszystkie gminy na Mazowszu, w tym również Nasza Gmina, zobowiązane są do przeprowadzenia pełnego rejestru źródeł ciepła wykorzystywanych w domostwach, lokalach usługowych (w tym handlowych) oraz obiektach użyteczności publicznej.

Inwentaryzacja jest obowiązkowa dla wszystkich budynków i lokali ogrzewanych indywidualnie. Jest to pierwsze, tak powszechne badanie tego typu przeprowadzane na terenie Naszej Gminy oraz realizowane równocześnie z podobnymi badaniami na terenie całego województwa mazowieckiego!

Ze względu na utrzymujący się stan epidemii, w celu zapobiegania ryzyku zakażenia koronawirusem SARSCoV-2, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu powszechnej ankietyzacji zdalnej.

W związku z powyższym, prosimy o WYPEŁNIENIE ANKIETY dotyczącej sposobu ogrzewania Państwa budynku/lokalu, w nieprzekraczalnym terminie do 28 września 2020 roku,  na jeden z następujących sposobów:

• wydruk i wypełnienie ankiety oraz jej dostarczenie do Sołtysa lub do Urzędu Miejskiego (Biuro Podawcze przy ul. Juliana Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn), - link do ankiety
albo

• wypełnienie ankiety za pośrednictwem Internetu: https://e-inwentaryzacja.pl/tarczyn/ prosty i wygodny sposób, po realizacji którego nie ma potrzeby uzupełnienia i dostarczenia ankiet w formie papierowej!

Inwentaryzacja jest obowiązkowa dla Naszej Gminy, dlatego w przypadku nieprzekazania przez Państwa ankiety papierowej lub wypełnionej przez Internet, koniecznym będzie przeprowadzenie inwentaryzacji bezpośredniej przez wyznaczonych Ankieterów.

Uzyskane w ramach inwentaryzacji dane gromadzone będą wyłącznie w celu stworzenia bazy źródeł ciepła i nie będą udostępniane publicznie. Inwentaryzacja posłuży uczestnictwu gminy oraz jej mieszkańców w otrzymywaniu pomocy finansowej przeznaczonej na realizację działań takich jak m.in.: wymiana pieców i kotłów grzewczych, instalacja odnawialnych źródeł energii, termomodernizacje budynków!

Z góry dziękuję za współuczestnictwo w tak ważnym dla Nas wszystkich przedsięwzięciu!

Burmistrz Tarczyna

/Barbara Galicz/
 

link do ulotki i do ankiety - kliknij

Wytworzył:
Udostępnił:
Borkowska Monika
(2020-08-31 08:45:53)
Ostatnio zmodyfikował:
Borkowska Monika
(2020-08-31 11:35:59)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 3205454